KTS-AME | Veřejné bazény

Koupaliště Lodín

Koupaliště Lodín

V obci Lodín jsme se v roce 1998 podíleli na výstavbě nového koupaliště. Během ní jsme vybudovali technologii úpravny vody pro velký rekreační bazén, dětský bazén a dojezdový bazén k tobogánu. V roce 2012 jsme koupaliště dovybavili skluzavkou Niagára, novými nerezovými brodítky se sprchami a opravili stávající přelivné hrany, žlábky a obklady.

Popis bazénu:

Koupaliště se stává z velkého rekreačního bazénu, dětského bazénu a dojezdového bazénu k tobogánu.

Kvalita vody ve velkém bazénu je zajištěna technologickým zařízením, které vodu v uzavřeném recirkulačním systému během provozu kontinuálně upravuje. Vlastní technologické zařízení sestává ze tří tlakových plastových filtrů průměru 2.35 m a  dvou recirkulačních oběhových čerpadel s lapačem nečistot. Na výtlačném potrubí upravené vody za i před filtrací jsou dávkovacími čerpadly dávkovány chemikálie.  Technologické zařízení dětského bazénu se sestává z tlakového plastového filtru průměru 0,9 m a  jednoho recirkulačního oběhového čerpadla s lapačem nečistot. Technologické zařízení dojezdového bazénu pro tobogán se sestává z tlakového plastového filtru a  jednoho recirkulačního oběhového čerpadla s lapačem nečistot.

Během zimní přestávky jsme v roce 2012 nově nainstalovali skluzavku Niagara 2 x 20,9 m včetně ocelové konstrukce a technologie úpravy vody a nerezová brodítka s protiskluzovou úpravou a vstupními sprchami. V rámci prováděných úprav jsme také opravili stávající přelivné hrany, žlaby a obklady.

Realizace: 2008-2014
Kategorie: Koupaliště