Soukromé bazény

KTS-AME | Soukromé bazény

Co je hezčího v horkém letním dni než skok do chladné vody?

Potěšení pro každého plavce i neplavce. Možnost se pohodlně naložit do bazénu a zaplavat si v soukromí svojí zahrady je více než vítána u spousty jejich majitelů.

Bazén se proto zvlášť v posledních letech postupně stává nedílnou součástí exteriérů i interiérů rodinných domů. Takový vodní ráj hned u domu láká mnoho z nás. Ať se již jedná o nadzemní nebo zapuštěné bazény, vždy představují pohodné koupání, které si nyní může dovolit skoro každý. Pokud se rozhodnete pořídit si bazén, je nutné vše pečlivě rozvážit.

Nejdříve je nutné rozmyslet si k jakému účelu je bazén určen, zda půjde pouze o vodní plochu určenou k ochlazení v létě, zda zde budete plavat nebo chcete zahradní koupací jezírko. Dále si musíte rozmyslet jeho umístění, tvar a velikost bazénu. Bazén tak může být součástí interiéru, zimní zahrady, sklepa či vodným doplňkem na zahradě. Je také nutné počítat s místem pro technické zázemí. Variantám a velikosti bazénu se meze nekladou. Většinou záleží na možnostech daného prostoru s ohledem na finanční náročnost dané investice.

Další otázkou je výběr materiálu, ze kterého je bazén vyrobený. Nejrozšířenější jsou bazény svařované z polypropylenu, dále sklolaminátové, nerezové či betonové vyvložkované těžkou folií nebo obložené keramickým obkladem či mozaikou.

Krásné koupání ale potřebuje náležitou péči o bazénovou vodu. Tu je třeba zbavit mechanických nečistot a bakterií.  Samozřejmostí je filtrační jednotka, která vodu zbaví listí, písku či jiných napadaných nečistot. Vodu je také potřeba udržovat hygienicky nezávadnou a to pomocí chemických přípravků na dezinfekci vody.  Dalšími drobnými nezbytnostmi pro zpříjemnění pobytu ve vodě mohou být světla, různé vodotrysky, hydromasážní a provzdušňovací trysky, ohřev vody či protiproudé plavání.

30+ let zkušeností

Soukromé bazény

Články

KTS-AME | Rehabilitační a hotelové bazény

Malý slovníček bazénu

Přehled některých pojmů z úpravy vody v bazénu.
KTS-AME | Soukromé bazény

Komplikace při úpravě bazénové vody

Co dělat, když je problém s vodou v bazénu? Přestože se o vodu náležitě staráte, tak se občas mohou vyskytnout komplikace, které je potřeba řešit,…
KTS-AME | Rehabilitační a hotelové bazény

Úprava vody v bazénu – chemie

Bazénovou vodu nestačí jen filtrovat, je nutné ji také upravovat. Vodu lze upravovat několika způsoby. Volba budoucí úpravy bazénové vody má zásadní význam při výběru…