Inteligentní řízení bazénu

Perfektní bazén. Vždy.

Užívejte si maximální pohodlí

O svém bazénu máte vždy dokonalý přehled díky chytré mobilní aplikaci My Pool. Všechny funkce bazénu můžete ovládat na dálku.

Bazén sám ví, co má dělat. Po celodenní letní zátěži se sám dokonale vyčistí či doplní vodu.

Úspora času a práce

Nemusíte se starat prakticky o nic. Bazén funguje automaticky a spolehlivě. Nechodíte nic kontrolovat ani nastavovat.

Když bazén něco potřebuje, řekne si sám a včas. Dřív, než to poznáte na zhoršené kvalitě vody nebo poškozené technologii.

Zdravá a příjemná voda

Křišťálově čistá voda prohřátá na správnou teplotu. Minimální množství chemie. Takový bazén vás bude lákat k pravidelnému osvěžení.

Perfektně udržovaná voda zajistí zdravější koupání vám i vaší rodině.

Šetříte peněženku i přírodu

APM Pool optimalizuje chod technologie a prodlužuje její životnost. Snižuje spotřebu energie i celkové náklady na provoz bazénu.

Díky automatickým upozorněním a vzdálené diagnostice ušetříte i za servis a údržbu bazénu.

Bazén zcela bez starostí

Pokud se starostí o bazén chcete zbavit úplně, využijte pokročilých funkcí. Například automatického čištění filtru či přípravy zazimování na dálku.

O bazén se vám může kompletně postarat specializovaná firma s dálkovým dohledem.

Modernizujte svůj stávající bazén

Jestliže už bazén máte, vybavte jej systémem APM Pool dodatečně. Je to snadné. Většinu stávající technologie nebude třeba vyměňovat.

Mobilní aplikace

Jednoduchá a intuitivní aplikace My Pool vám umožňuje ovládat všechny bazénové funkce. Vzhled a funkce aplikace se samy individuálně přizpůsobí konfiguraci vašeho bazénu. Na jedné obrazovce svého telefonu nebo tabletu máte přehled o celém bazénu. Aplikace vás také včas upozorní, pokud některá část technologie vyžaduje pozornost. Instalace a nastavení aplikace nezabere více než minutu.
KTS-AME | APM Pool

Jednoduchá a intuitivní aplikace My Pool vám umožňuje ovládat všechny bazénové funkce. Vzhled a funkce aplikace se samy individuálně přizpůsobí konfiguraci vašeho bazénu. Na jedné obrazovce svého telefonu nebo tabletu máte přehled o celém bazénu. Aplikace vás také včas upozorní, pokud některá část technologie vyžaduje pozornost. Instalace a nastavení aplikace nezabere více než minutu.

Centrální jednotka APM Pool

Inteligentní rozvaděč APM Pool je řídícím centrem celého systému. Plně nahrazuje klasický rozvaděč pro bazény. Obsahuje řídící i silovou část včetně jištění. Do něj se připojují všechny komponenty bazénové technologie.

Rozvaděč je velmi kompaktní a vodotěsný. Může být proto umístěný přímo v bazénové šachtě. Instalace je maximálně zjednodušená. Spotřebiče se zapojují do označených přípojných míst. Senzory a příslušenství jsou vybaveny konektory pro rychlé připojení do čelní stěny rozvaděče.

Kompletní konfiguraci a nastavení provedete na dálku. Rozvaděč je trvale připojen k internetu přes mobilní síť (LTE). Možností je i připojení přes Ethernet nebo Wifi.

KTS-AME | APM Pool

Komfortní uživatelské funkce

Ve svém bazénu budete mít vždy svěží a zdravou vodu s minimem chemie. Teplota bude přesně taková, jakou si nastavíte. APM Pool synchronizuje všechny životní funkce bazénu. Nemusíte nic kontrolovat, nastavovat ani měřit.
Svůj bazén ovládáte kdykoli a odkudkoli a stále máte jistotu, že je vše v pořádku. Mobilní aplikace My Pool je jednoduchá a přehledná, její nastavení vám nezabere více než minutu. Aplikace zobrazuje jen ty funkce, kterými je váš bazén vybaven, žádné zbytečnosti.
Bazén si sám řekne o vaši pozornost, když je potřeba. Ať se jedná o doplnění přípravku nebo servis. Upozornění dostanete dřív, než se zhorší kvalita vody nebo než se porouchá drahá technologie.
Bazén se sám přizpůsobuje způsobu používání. Pokud například detekuje aktivitu, sám spustí filtraci. Po náročném letním dni technologie vodu rychle vyčistí a upraví její chemickou rovnováhu.
Pokud se o svůj bazén nechcete starat vůbec, můžete využít pokročilých funkcí. Mezi ně patří například automatický proplach filtru, dopouštění přelivové nádrže, vzdálená příprava na zazimování a odzimování a propojení na servisního partnera.

Chemická úprava vody

APM Pool přesně reguluje pH vody. Používá adaptivní řízení, které upravuje dávkování přípravku podle odezvy na předchozí dávky. Tím snižuje spotřebu chemického prostředku a výkyvy pH. Po každé dávce vodu v bazénu správně promíchá.
Chlorátor APM Pool má plynulé řízení výkonu dle aktuální potřeby. Informaci o salinitě vody, případném zavzdušnění nebo poruše chlorátoru získáte v servisní aplikaci iXfield. Protože jsou chlorování a regulace pH vzájemně provázané funkce, APM Pool tyto funkce řídí současně.
APM Pool umožňuje přesné dávkování až čtyř bazénových přípravků, které si sami zvolíte, například pH roztoku, chlornanu sodného, OXY, flokulantu, algicidu a dalších. Dávkování je možné jak podle chemických parametrů vody, tak podle pevne0ho časového rozvrhu nastaveného v servisní aplikaci iXfield.
APM Pool měří spotřebu přípravku a zobrazuje zbývající množství. Včas upozorní obsluhu na nutnost doplnění přípravku.
APM Pool přizpůsobuje chod oběhového čerpadla ostatním funkcím. V průběhu dávkování chemikálie či chlorování vody je čerpadlo zapnuté. V provozu zůstává ještě určitou dobu po skončení této operace, tím je zajištěno správné promíchání vody. Potom je čerpadlo spouštěno v pravidelných intervalech, kdy jsou měřeny chemické parametry a teplota vody.

Ochranné a bezpečnostní funkce

APM Pool zobrazuje zbývající objem každé z dávkovaných chemikálií. Pokud přípravek dochází, upozorní obsluhu. Nemusíte tedy kontrolovat, zda má bazén dostatek chemikálií.
Pokud APM Pool detekuje nesprávnou salinitu vody, zavzdušnění chlorátoru, příliš nízkou teplotu či jiný provozní problém, systém vypne chloraci a upozorní obsluhu.
APM Pool sleduje hladinu vody v bazénu či přelivové nádrži. Při nízké hladině upozorní obsluhu nebo provede automatické doplnění. Při poklesu hladiny pod bezpečnou úroveň vypne oběhové čerpadlo, chemickou úpravu vody a další technologie, aby nedošlo k jejich poškození. Současně upozorní obsluhu.

Systém také sám vyhodnotí případnou chybnou funkci dopouštění nádrže.
APM Pool vyhodnocuje odběr oběhového čerpadla a kontroluje správnou rychlost průtoku vody potrubím. Díky tomu dokáže detekovat provozní problémy, upozornit obsluhu a vypnout oběhové čerpadlo a chemickou úpravu vody, aby nedošlo k poškození technologie.
Pokud APM Pool zjistí, že dávkování chemikálie opakovaně nemá předpokládaný účinek, vyhodnotí tuto situaci jako chybu a upozorní obsluhu.

Servisní funkce

Veškerou konfiguraci je možné předem připravit v servisní aplikaci iXfield. Řídící logika se automaticky přizpůsobí individuální konfiguraci bazénu. Veškeré změny konfigurace můžete provádět na dálku. Všechny funkce bazénu lze ovládat ze servisní aplikace iXfield. Servisní technik tedy může ověřit správnou funkci bazénu bez nutnosti výjezdu.
V servisní aplikaci iXfield lze dálkově nastavit časové rozvrhy pro ohřev, filtraci a chemickou úpravu vody. Můžete nastavit například preferované a zakázané časy běhu technologie nebo časy dávkování chemických přípravků a jejich množství.
Servisní aplikace iXfield a mobilní aplikace My Pool vás automaticky upozorní na potřebu zásahu a na poruchy.
Servisní aplikace iXfield ukládá a zobrazuje podrobnou historii provozních dat bazénu a technologie. Ve spojení s možností dálkového ovládání bazénu tak získáte výkonný nástroj pro vzdálenou diagnostiku a nastavení bazénu.
Do servisní aplikace iXfield lze zapisovat historii servisních úkonů. Můžete si zde také uložit fotodokumentaci a technickou dokumentaci bazénu. Polohu bazénu si můžete zobrazit na mapě. Všechny technické informace máte pohodlně k dispozici na jednom místě.

Servisní aplikace

Aplikace iXfield slouží pro vzdálené nastavení, monitoring a diagnostiku bazénů. Je určena primárně pro servisní firmy, ale je přístupná i uživateli.
V iXfield máte úplný přehled o všech svých bazénech. Dokážete vzdáleně identifikovat a diagnostikovat závady a plánovat servis. Víte, který bazén potřebuje okamžitý zásah a u kterého máte naplánovat údržbu až za měsíc.
V aplikaci vidíte aktuální provozní hodnoty i jejich podrobnou historii, a to několik měsíců zpětně. Díky tomu můžete provádět pokročilou diagnostiku. Aplikace vás upozorní na možné poruchové stavy bazénu.

Další informace naleznete na oficiálních stánkách výrobce systému