Mobilní filtrační stanice

KTS-AME | Veřejné bazény

Mobilní filtrační stanice

KTS-AME | Veřejné bazényMobilní filtrační stanice

Zajímavým prvkem, který najde uplatnění hlavně v malých obcích a rekreačních střediscích, kde je potřeba vylepšit kvalitu vody v přírodních koupalištích, bývalých požárních nádržích apod., jsou mobilní filtrační jednotky, které vyrábíme „na míru“.

Ve srovnání s výstavbou klasické úpravny vody, tímto způsobem šetříme provozovatelům a investorům nemalé investiční a provozní náklady nutné na zajištění čistoty vody v koupališti a současně prodlužujeme i koupací sezonu. Atraktivitu a tím i návštěvnost koupališť, která provozují tyto mobilní filtrační jednotky lze potom velmi jednoduše zvýšit dodáním různých chrličů a dalších vodních atrakcí.

To vše má následně i větší finanční přínos pro provozovatele koupaliště a zrychlení návratnosti jeho investic.

Mobilní filtrace je komplet speciálně navržený dle požadavků zákazníka. Skládá se z filtrace, čerpadla a veškerého potřebného vybavení připevněného k mobilnímu vozíku či paletě, kterou se nechá hýbat. Tato mobilní filtrace zabrání rychlenému zezelenání vody a prodlouží koupací sezónu až o několik týdnů. Také je na ní možné napojit atrakce jakou jsou vodní chrliče či hřiby.

Písková filtrace slouží k efektivnímu zachycení hrubých nečistot z vody. Jedná se o vysoce výkonný způsob čištění, kdy během pár hodin je voda přefiltrována. Médium u pískové bazénové filtrace je křemičitý písek o o zrnitosti 0,4-0,8mm. Zrníčka písku ve filtraci svými ostrými hranami zachytávají hrubé i jemné nečistoty. Písek se propírá zpětným chodem. Pískové filtrace je třeba vybírat podle množství filtrované vody a výkonu. Větší nádrž samozřejmě potřebuje vyšší výkon pískové filtrace.

Technické údaje:

  • Zařízení s filtračním výkonem 25m3/hod a střídavým režimem chodu dvou čerpadel.
  • Příkon jednoho čerpadla je 2,2 kW s napájením 400 V / 5 A. Jedná se o největší filtr a čerpadlo z privátní řady.
  • Pro instalaci zařízení bude potřeba volná cca 2,5 x 2 m rovná betonová nebo vydrážděná plocha odpovídající celkovému zatížení cca 1 t
  • V případě přístřešku doporučujeme instalační plochu 3,5 x 2,5 a výšku cca 1,8 m
  • Dodací termín 4 týdny od objednání a zaplacení zálohy.

 

V případě zájmu o jiný výkon je možno nabídnout větší nebo menší filtrační technologii dle specifických požadavků zákazníka. Cena je vždy kalkulována individuálně dle požadavků zákazníka. V případě zájmu lze instalovat také přístřešek pro ochranu technologie před nepříznivými povětrnostními vlivy.

Upozornění: Mobilní filtrace zajistí recirkulaci vody ale ne v požadované intenzitě dle vyhlášky č. 238/2011 Sb., kterou by se provozovatel měl řídit. Jedná se především o doplňkovou filtraci pro daný objem vody.