Výběr typu bazénu

KTS-AME | Soukromé bazény

Výběr typu bazénu

Rádi bychom Vás seznámili se základní nabídkou bazénů a potřebného příslušenství, aby Vám výsledný efekt – pěkný bazén s čistou vodou – přinesl radost, pohodu a oddech.

První otázkou, kterou je musíte při výběru vyřešit, je stanovit, z jakého materiálu, jak velký a jak hluboký bazén si pořídit.

V naší nabídce najdete několik typů bazénů. Nejrozšířenější jsou bazény svařované z polypropylenu. Jejich velkou výhodou je minimální stavební náročnost – takřka každý je schopen si stavební práce udělat svépomocí. Dodáváme bazény kruhové, oválné, obdélníkové, nebo osmičku. Standardně dodávané hloubky jsou 1,2 a 1,5 m, ostatní rozměry je možné přizpůsobit přání zákazníka.

Další variantou jsou bazény ze sklolaminátu. Tento typ bazénu je finančně náročnější vzhledem k vyšší kvalitě povrchové úpravy. Náročnost stavebních prací je zde podobná jako u polypropylenového bazénu. Nevýhodou je, že se nedá přizpůsobit rozměr a tvar. Lze vycházet pouze z typových řad.

Nejen pro náročné klienty je v dnešní době možné nainstalovat i nerezové bazény. Ty zaručují vysokou estetickou kvalitu díla a dlouhodobou životnost.

Poslední variantou je betonový bazén vyvložkovaný těžkou folií nebo obložený keramickým obkladem či mozaikou. Pro venkovní použití doporučujeme použít těžkou folii, použití keramických obkladů je vzhledem k našim klimatickým podmínkám velmi citlivé na správnou volbu lepidla, spárovací hmoty a maximální pečlivost celkového provedení obkladu. U tohoto typu bazénu si můžete zvolit tvar, rozměr a hloubku podle svých představ a potřeb.

KTS-AME | Soukromé bazényPři výběru velikosti bazénu se zamyslete, k čemu především bude bazénu sloužit. K plavání je postačující velikost cca 5 x 3 metry s hloubkou více jak 1 metr. V menších bazénech lze samozřejmě také plavat ale především díky instalaci protiproudu. Na druhou stranu si uvědomte, že čím větší je bazén, tím více je v něm vody, o kterou se musíte starat. Zvažte i náklady na spotřebu vody, na její ohřívání i na chemické prostředky, které jí udržují čistou.

K tomu, abyste se mohli nerušeně koupat a těšit se z bazénu, nestačí pouze samostatný bazén, ale je nutné se také o bazénovou vodu náležitě starat. Proto je dalším nezbytným vybavením bazénu filtrace, která čistí bazénovou vodu, dále potom skimmer, který slouží k sání vody z bazénu, a vtokové trysky, které naopak vrací přefiltrovanou vodu zpět do bazénu. Mezi další vybavení, které Vám zpříjemní požitky z koupání, můžeme zařadit: světla, ohřev bazénové vody, protiproudé plavání, atd.

Volba budoucí úpravy bazénové vody má zásadní význam při výběru provedení a typu bazénu a veškerého jeho příslušenství.